FAQ

  • gieka
  • on 2 września 2014

 

_DSC1650

 

Zapraszam także O SESJACH

 

 Kiedy powinnam zarezerwować/umówić się na sesje noworodkową?

Aby spotkanie zakończyło się sukcesem należy umawiać się kiedy jesteś jeszcze w ciąży. Dzięki temu lepiej przygotujesz się na spotkanie ze mną. W danym miesiącu mogę wykonać określoną liczbę sesji, dlatego tak ważna jest rezerwacja miejsca w kalendarzu. Jeśli poczekasz na moment kiedy Twoje dziecko będzie już na świecie i skontaktujesz się ze mną, ryzykujesz tym, że mogę nie znaleźć dla Was wolnego miejsca. Sesje noworodkowe wykonuje między 7-14 dniem życia. Wówczas maluszek przesypia większość czasu i jest na tyle plastyczny, że pozwala układa się w te słodkie, zwinięte pozy przypominające okres przebywania w łonie matki.

Na co powinnam zwrócić uwagę wybierając fotografa noworodkowego ?

Co robić kiedy maluszek jest już na świecie, a nie mam rezerwacji ?

Najlepiej w pierwszej lub drugiej dobie po urodzeniu należy skontaktować się ze mną w celu ustalenia daty spotkania, tak aby sesja odbyła się do 14 dni.

Ile trwa sesja noworodkowa ?

Przeważnie od 2 do 4 godzin. Wszystko zależy od maluszka. Na sesji jest czas na karmienie, przewijanie i wyciszanie dziecka.  Zdarzają się także takie sytuacje, że sesja może się przedłużyć.

Jak się przygotować do sesji noworodkowej, co mamy zabrać ze sobą ?

Mam przygotowaną listę informacyjną dla rodziców, którzy rezerwują u mnie sesje. Otrzymujecie ją na kilka dni przed umówioną datą spotkania.

Czy podczas sesji możliwe są zdjęcia ze starszym rodzeństwem i rodzicami? Czy to są jakieś dodatkowe koszty?

Tak, podczas naszego spotkania wykonuje zdjęcia rodzinne oraz z rodzeństwem. Jedynie w pakiecie mini zdjęcia rodzinne są za dodatkową dopłatą.

Co wliczone jest w cenę sesji? 

Cena sesji obejmuje czas trwania spotkania; dodatki do sesji, gadżety, które sukcesywnie gromadzę. Niestety z biegiem czasu się zużywają i trzeba je wymieniać.  Na koszty sesji składa się także kilkugodzinna obróbka zdjęć oraz produkty jakie otrzymujecie: etui na płytę, pudełko na zdjęcia, wydruki na papierze fotograficznym lub inne.

W co ubrać się na sesje ?

Wszelkie przygotowania do sesji zależą od jej klimatu i koncepcji. Najlepiej widziane są rzeczy w stylu vintage, boho i retro. Kolory naturalne takie jak: beże, brązy, szarości, biele, jeans zawsze są świetnym wyborem. Szale, płaszczyki, kardigany, kapelusze, kaszkiety i berety również

Należy zabrać rzeczy, w których dzieci wyglądają inaczej niż zawsze. Bluzki bez emblematów i napisów.

W przypadku sesji rodzinnych, kolory dobieramy tak, by ze sobą współgrały. Podczas sesji ciążowych – klientki otrzymują do dyspozycji płótna z których wykonuje sukienki, spódnice.